top of page
Kontakt

Näringspolitisk expert och talesperson Nätverket för solparker

Madeleine van der Veer
070 292 44 12
madeleine@solparker.
com

Ladda ned pressbild på Madeleine van der Veer

Madeleine van der Veer_1.jpg

Kontaktpersoner hos nätverkets medlemmar

Alight

Johan Hernström, johan.hernstrom@alight-energy.com

Arise

Astrid Martinsson, astrid.martinsson@arise.se

BayWa r.e. Nordic AB

Martin Sjödahl, martin.sjodahl@baywa-re.com

BeGreen

Thomas Jörgensen, taj@begreen.dk

Better Energy

Andreas Brännström, ab@betterenergy.se

E.ON Energiinfrastruktur

Matilda Carlsson, matilda.carlsson@eon.com

EnergiEngagemang

Jonas Weissglas, jonas.weissglas@energiengagemang.se

European Energy 

Ted Bergdahl, tebe@europeanenergy.dk

Fortum

Fredrik Magnusson, fredrik.magnusson@fortum.com

Helios Nordic Energy

Magnus Häggström, magnus.haggstrom@heliosnordic.com

Neoen

Sebastian Ahlnäs, sebastian.ahlnas@neoen.com

Nordic Solar

Emma Malin Vintefjell, evi@nordicsolar.eu

OX2

Elin Lund, elin.lund@ox2.com

Solkompaniet

Johan Öhnell, johan.ohnell@solkompaniet.se

Svea Solar

Jonathan Hasse, jonathan.hasse@sveasolar.com

Turn Energy

Gustav Alberius, gustav.alberius@turnenergy.com

wpd Scandinavia

Maria Baldin, m.baldin@wpd.se

bottom of page